Fundația Anonimul s-a implicat și se implică în diferite proiecte sociale, cum ar fi:

• Institutul pentru ocrotirea mamei și copilului Alfred Rusescu, din București.
  • Asociatia Pro Vita pentru născuți și nenăscuți, din Vălenii de Munte, județul Prahova.
  • Centrul de îngrijire și asistență - Camin spital nr.2, din București.
  • Spitalul de bolnavi cronici și geriatrie Sfântu Luca, din București.
  • Cantina pentru pescarii bătrâni și văduvele de pescari, din comuna Sfântu Gheorghe, județul Tulcea.
  • Cantina din cadrul Parohiei Sfântu Andrei, din Chitila.
  • Construcția Bisericii și a Schitulul de Maici cu hramul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, din comuna Găneasa, județul Ilfov.
  • Construcția hospice-ul ortodox pentru asistarea muribunzilor, în colaborare cu Fundația Medical Creștină Sfânta Irina, din comuna Voluntari, județul Ilfov.
  • Parcul și terenul de sport din comuna Sfântu Gheorghe, județul Tulcea.
  • Construcția Clinicii Socio-Medicale Sfântu Spiridon Vechi, în colaborare cu Fundația Sfântu Spiridon Vechi, din București.
  • Reabilitarea școlii și a dispensarului din comuna Sfântu Gheorghe, județul Tulcea.
  • Institutul Clinic Fundeni, București (Prof. Dr.Mihai Voiculescu - sponsorizare pentru achiziționarea de echipament medical.
  • Universitatea de Medicină și Farmacie Carol Davila, Facultatea de Stomatologie, București - sponsorizare pentru achiziționarea de echipament medical.
  • Programul “Mentor în România" derulat în parteneriat cu Asociația "Șansa Ta" și Asociația “Vocea Copiilor Abandonați”:
    • campanie de informare și prevenție în comunitățile sărace din vecinătatea Bucureștiului și asigurarea de alimente, produse de igienă și protecție în timpul pandemiei de COVID-19;
    • pregatire școlară și consiliere psihologică online prin punerea la dispoziție a unor echipamente IT;
    • înființarea unor grădini familiale de legume.

Galerie Foto